חילוף נוסף: גאווין ווד, מייסד שותף באתריום ובפולקדוט, מסיים את תפקידו כמנכ"ל Parity

ווד, מנכ"ל חברת הפיתוח שמאחורי פולקדוט, מצטרף לרשימת מנכ"לי חברות קריפטו נוספים שהתפטרו בחודשים האחרונים.

ביום שישי (ו') נודע כי גאווין ווד, מייסד שותף באתריום ובפולקדוט, מסיים את תפקידו כמנכ"ל חברת תשתיות הבלוקצ'יין פאריטי טכנולוג'יס (Parity Technologies), שהיא חברת הפיתוח התומכת באקוסיסטם של פולקדוט (Polkadot).

ווד, אשר היה בין מייסדי פולקדוט לאחר שעזב את קרן אתריום (Ethereum Foundation) ב-2015, יישאר מחזיק המניות העיקרי בפאריטי ויתמנה לתפקיד הארכיטקט הראשי שלה. המייסד השותף השני בפאריטי, ביורן ואגנר, יתמנה למנכ"ל החדש.

נראה כי הצעד נעשה ביוזמתו של ווד עצמו, לאחר שהרגיש כי התפקיד מגביל אותו. לדבריו, תפקיד המנכ"ל מעולם לא היה נחשק בעיניו, גם לפני שהגיע לפאריטי. הוא אמר כי כל מי שעבד איתו יודע היכן הלב שלו נמצא והגדיר עצמו כהוגה, מפתח קוד וארכיטקט אשר מעדיף עבודה עצמאית ואסינכרונית.

ווד ציין כי מעתה ואילך הוא יתמקד באופן בו ניתן יהיה להפוך את פולקדוט לרלוונטית עבור יותר אנשים וזאת בנסיון לספק למשתמשים פלטפורמת ווב 3.0 (Web3) אמיתית.

שער פולקדוט לא הושפע משמעותית מהחדשות ונכון לכתיבת שורות אלה הוא נסחר במחיר של 5.85 דולר.

קצת רקע

ווד, מפתח קוד בריטי, הצטרף לקבוצת מפתחי אתריום ב-2014, זמן לא רב לפני השקת הרשת. הוא היה המפתח הראשון שיצר והפעיל רשת ניסוי של אתריום והוא כתב ופרסם את "המסמך הצהוב" שהוא הרחבה טכנית של המסמך הלבן של אתריום אותו כתב ויטליק בוטרין. ווד הוא זה שהציג את שפת התכנות סולידיטי (Solidity), שעליה מבוססת רשת אתריום והוא כיהן כסמנכ"ל הטכנולוגיה של קרן אתריום.

ווד ייסד את פולקדוט ב-2016 לאחר שהתאכזב מהמאפיינים הריכוזיים של אתריום והחליט ליצור רשת בלוקצ'יין חדשה בעלת מאפיינים שונים משמעותית.

הייחוד של פולקדוט

פולקדוט תוכננה על ידי ווד מראש כמערכת שתוכל להשיג יכולות מדרגיות (סקיילביליות או Scalability) גבוהות, שתאפשר אינטראופרביליות (Interoperability או תפעוליות בינית), כלומר היכולת של רשתות בלוקצ'יין שונות להחליף ביניהן מידע ולעשות שימוש במידע שהוחלף, ושתציג מודל כלכלת מטבע (Tokenomics) מבוזר.

האקוסיסטם של פולקדוט כולל אוסף של רשתות בלוקצ'יין הפועלות במקביל ונקראות Parachains (שילוב של המילים Parallel Blockchains). לאוסף ה-Parachains יש רשת ממסר מרכזית העוסקת בשליטה על מערכת הרשתות השלמה. מפתחים יכולים לתכנן ולבנות את המוצרים שלהם על רשת בלוקצ'יין ייחודית משלהם וכל אותן רשתות בלוקצ'יין יחודיות מתקשרות ביניהן כחלק ממערכת הרשתות המקבילות.

פולקדוט היא אחת מעשר רשתות הבלוקצ'יין המובילות משכבה 1 (כלומר רשתות ראשיות). מאז שהושקה ב-2020 האופי המבוזר שלה הפך אותה למתחרה משמעותית לאתריום.

DOT, המטבע של הרשת, הוא מטבע הקריפטו ה-11 בגודלו מבחינת שווי שוק, שנכון לכתיבת שורות אלה עומד על כ-6.8 מיליארד דולר.

התפטרויות נוספות

ההתפטרות של ווד מגיעה לאחר שבחודשים האחרונים מספר מנכ"לים של חברות קריפטו התפטרו מתפקידם – עובדה שככל הנראה מעידה על מצבו הנוכחי הלא יציב של עולם המטבעות הדיגיטליים.

באוגוסט התפטר מתפקידו מנכ"ל מיקרוסטרטג'י, מייקל סיילור. לפני חודש התפטר מתפקידו מנכ"ל קראקן, ובאותו חודש התפטרו גם מייקל מורו, מנכ"ל חברת מסחר הקריפטו ג'נסיס (Genesis); סטיבן קוקינוס, מנכ"ל חברת הבלוקצ'יין אלגורנד (Algorand); וסאם טראבוקו, מנכ"ל משותף בקרן ההשקעות והמסחר בקריפטו Alameda Research.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

פיני שרגיל בן סירה

פיני שרגיל בן סירה

פיני הוא איש הייטק בעברו, שמגיע מתחום הכתיבה, ניהול התוכן והתקשורת השיווקית. לאחרונה החל את דרכו במרחב המרתק והאינסופי של הקריפטו. מתעניין באופן בו הרעיונות והטכנולוגיות של עולמות הבלוקצ'יין והקריפטו ישפיעו על מבני הכוח החברתיים והכלכליים בעולם.
פיני שרגיל בן סירה

פיני שרגיל בן סירה

פיני הוא איש הייטק בעברו, שמגיע מתחום הכתיבה, ניהול התוכן והתקשורת השיווקית. לאחרונה החל את דרכו במרחב המרתק והאינסופי של הקריפטו. מתעניין באופן בו הרעיונות והטכנולוגיות של עולמות הבלוקצ'יין והקריפטו ישפיעו על מבני הכוח החברתיים והכלכליים בעולם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן