בגלל הממשל: בקונגרס האמריקני מאשימים את מחלקת האוצר בעיכוב חוק הסטייבלקוינס

דמוקרטים ורפובליקנים מבית הנבחרים הגיעו להסכמות סביב הצעת חוק הסטייבלקוינס, אך ספק אם היא תעבור בקדנציה הנוכחית.
stablecoins

הצעת חוק מקיפה בנושא סטייבלקוינס (Stablecoins) עדיין יכולה לעבור בקדנציה הנוכחית של הקונגרס האמריקני, אשר מסתיימת בחודש הבא, אלא שממשל ביידן מעכב את ההסכמות בנושא. כך אמר אתמול (ד') פאטריק מקהנרי מהוועדה לשירותים פיננסיים של בית הנבחרים – הבית התחתון של הקונגרס האמריקני.

מקהנרי, שהוא חבר קונגרס רפובליקני, מוביל את הצעת החוק יחד עם מקסין ווטרס, חברת קונגרס דמוקרטית המכהנת כיו"רית הוועדה. לדבריו, הוא אופטימי לגבי האפשרות לקדם את הצעת החוק בקדנציה הנוכחית, אך הדבר תלוי בממשל, כלומר במחלקת האוצר. מקהנרי אמר כי הוא אסיר תודה לווטרס על הפשרות שהסכימה להן בקידום הצעת החוק. הוא הסביר כי לדמוקרטים יש רוב בבית הנבחרים ולכן הם אינם חייבים להגיע להסכמות עם הרפובליקנים, אך חשיבות נושא הסטייבלקוינס מחייבת הסכמה של מחוקקים משני צידי הקשת הפוליטית.

החקיקה בנושא סטייבלקוינס קיבלה עדיפות מאז קריסת טרה לונה במאי, אך הדיונים בין ועדת הקונגרס לבין מחלקת האוצר סבלו מעיכובים במהלך הקיץ. בספטמבר הבית הלבן הציג מסגרת רגולטורית חדשה לתחום הקריפטו ובתחילת אוקטובר המועצה לפיקוח על יציבות פיננסית (FSOC או Financial Stability Oversight Council), בהובלת מזכירת האוצר האמריקנית, ג'נט ילן, חזרה על קריאתה לחקיקה בנושא נכסים דיגיטליים.

רקע ההצעה

הצעת החוק נועדה לקבוע את האופן שבו סטייבלקוינס צמודי דולר, דוגמת USDT של חברת טט'ר ו-USDC של חברת סירקל (Circle), יוכלו לפעול בתחומי ארה"ב. במידה וההצעה תעבור, יסמן חוק הסטייבלקוינס את אמצעי הפיקוח המשמעותי הראשון על תחום המטבעות הדיגיטליים בארה"ב.

המחוקקים טרם הגיעו להסכמות במספר נושאים בסיסיים לרבות האופן בו ניתן להחזיק בנכסים דיגיטליים, ההגדרה של ארנקים דיגיטליים והשאלה איזו סוכנות פדרלית תהיה אחראית על הרגולציה של סטייבלקוינס.

לעומת זאת, המכנה המשותף בין הצדדים כולל הסכמה על כך שחברות המנפיקות סטייבלקוינס יצטרכו להראות כי המטבעות שלהם מגובים בבטחונות ביחס של אחד לאחד, כלומר שיש ברשותן בטחונות בגובה השווי הכולל של הסטייבלקוינס שלהן.

ההערכה היא כי הרפובליקנים ינצחו בבחירות אמצע הכהונה בארה"ב אשר יתקיימו בנובמבר (הכוונה היא לבחירות לקונגרס אשר נערכות בסמוך לאמצע כהונת הנשיא שנבחר שנתיים קודם לכן). אם זה יקרה, מקהנרי ככל הנראה יתמנה ליו"ר הוועדה לשירותים פיננסיים של בית הנבחרים. עמדה זו תאפשר לו להשיג יתרון משמעותי בקידום הצעת החוק בהתאם להשקפותיו, אך נראה כי חבר הקונגרס אינו מעוניין לחכות וברצונו לקדם את הנושא מהר ככל שניתן. בהתייחסו להצעה הוא אמר על העבודה של ווטרס ושלו "הגענו לתינוק די מכוער, אבל זה עדיין תינוק."

העניין בשוק הסטייבלקוינס

עם שווי שוק כולל של כ-150 מיליארד דולר, סטייבלקוינס הם ככל הנראה אחת הדוגמאות החזקות ביותר לשימוש בקריפטו. כך אמר אתמול (ד') רוברט לשנר, המייסד של חברת Compound, שהיא אחת מפלטפורמות ההלוואות "המבוזרות" הראשונות בעולם המטבעות הדיגיטליים. כיום, נתח שוק ההלוואות הגדול ביותר של החברה מבוסס על USDC.

לדברי לשנר, בין אם מדובר במשתמשי ריטייל (Retail), קרנות גידור, בורסות או בתי עסק שמעוניינים לשלב בפעילות שלהם תשלומים באמצעות קריפטו, סטייבלקוינס הם חלק מרכזי בממשק שבין אותם גורמים לבין מטבעות דיגיטליים. הוא הוסיף כי סטייבלקוינס הם אמצעי התשלום הטוב ביותר. הם מהירים, הם זולים לשימוש והתפוצה שלהם מביאה אותם לכל מקום.

לשנר דיבר על USDT ועל USDC, שהם המטבעות הדיגיטליים המחזיקים במקום השלישי והרביעי בהתאמה אחרי ביטקוין (BTC) ואתריום (ETH) מבחינת שווי שוק. הוא טען כי כאשר מחוקקים בוחנים את נושא הסטייבלקוינס הם רואים לנגד עיניהם תחום שההצלחה שלו אדירה וזה מה שעלול להדאיג אותם.

סאם בנקמן פריד מביע תמיכה מפורשת

מייסד ומנכ"ל בורסת הקריפטו FTX, סאם בנקמן פריד, אמר כי פעמים רבות תעשיית הקריפטו לא הצליחה לתקשר היטב עם הרגולטורים ולפעמים אף הקשתה על התקשורת הזו בכוונה תחילה. לדבריו, גישה זו אינה מאפשרת לקדם את התחום. הוא אמר כי לדעתו חייבת להיות רגולציה על נכסים דיגיטליים וכי הוא לגמרי תומך בכך. לדבריו, רגולציה כזו היא הדבר הנכון לעשות משום שהיא תועיל לעולם המטבעות הדיגיטליים והוא והחברה שלו ישמחו לעזור בכך ככל שרק יוכלו.

בנקמן פריד הוסיף כי הרגולציה בתחום צריכה ליצור שקיפות בנוגע לאופן שבו הוא מתנהל. למשל שקיפות בנוגע לאופן שבו בורסות קריפטו מחליטות אילו נכסים דיגיטליים לרשום למסחר. לדבריו, הרגולציה תקבע סטנדרטים לנכסים דיגיטליים ותגביר את ההגנה על צרכנים.

בנוסף, בנקמן פריד טען כי הרגולטורים צריכים להתחיל עם סטייבלקוינס משום שהם מהווים את המרכיב הנגיש ביותר בעולם הקריפטו. לטענתו הוא מרבה להשתמש בסטייבלקוינס משום שבעיניו מדובר על סוג המטבע הדיגיטלי הנקי ביותר ועל כלי יעיל וטוב שהשימוש בו מקטין סיכונים ואינו מפריע להתנהלות הפיננסית הלגיטימית.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

פיני שרגיל בן סירה

פיני שרגיל בן סירה

פיני הוא איש הייטק בעברו, שמגיע מתחום הכתיבה, ניהול התוכן והתקשורת השיווקית. לאחרונה החל את דרכו במרחב המרתק והאינסופי של הקריפטו. מתעניין באופן בו הרעיונות והטכנולוגיות של עולמות הבלוקצ'יין והקריפטו ישפיעו על מבני הכוח החברתיים והכלכליים בעולם.
פיני שרגיל בן סירה

פיני שרגיל בן סירה

פיני הוא איש הייטק בעברו, שמגיע מתחום הכתיבה, ניהול התוכן והתקשורת השיווקית. לאחרונה החל את דרכו במרחב המרתק והאינסופי של הקריפטו. מתעניין באופן בו הרעיונות והטכנולוגיות של עולמות הבלוקצ'יין והקריפטו ישפיעו על מבני הכוח החברתיים והכלכליים בעולם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן