מנפיקת קרן הסל BitWise: "אתריום יכול להגיע השנה ל-10,000 דולר ויותר"

בזמן שרוב תשומת הלב של המשקיעים מופנית לביטקוין, שני אירועים קרובים צפויים להשפיע דווקא על מחיר אתריום באופן דרמטי, כך אומר אנליסט ב-Bitwise
אתריום

אתריום נמצא בחודשים האחרונים "בצילו של ביטקוין", כאשר הוא נמצא במרחק של כמעט 20% משיא כל הזמנים בזמן שביטקוין כבר פרץ את שיא המחיר שלו. אבל עוד ב-2024 אתריום צפוי לסגור את הפער ולהגיע לרמות מחיר של 8,000-10,000 דולר ואולי אף יותר. כך מעריך ג'ואן ליאון, אנליסט קריפטו בחברת ניהול הנכסים הדיגיטליים Bitwise.

לדברי ליאון בראיון שנתן לאתר Coindesk, "ביטקוין שאב את כל תשומת הלב בעקבות השקת קרנות הסל, אבל מול אתריום ניצבים לפחות שני זרזים שיחזירו אותו למוקד".

האירוע הראשון שצפוי להוות זרז עבור אתריום הוא שדרוג Dencun המתוכנן להיות מיושם על הבלוקצ'יין של אתריום כבר בשבועות הקרובים. האפקט המרכזי שצפוי בעקבות שדרוג Dencun הוא הפחתה משמעותית בגובה העמלות ברשתות שכבה שנייה, מה שצפוי להגדיל את הפעילות על הרשת, להביא עוד מאסות של משתמשים ולחזק את הביקוש ל-ETH, כך להערכת ליאון.

אם לא יהיו תקלות של הרגע האחרון, Dencun מתוכנן להיות מיושם במהלך חודש מרץ, אולם בהתבסס על ההיסטוריה של אתריום ייתכנו עוד דחיות ועיכובים. לדברי ליאון "רוב הסנטימנט החיובי יקרה בשבועות ובחודשים לאחר השדרוג".

ללמוד לסחור ולהשקיע בשוק הקריפטו - כמו מקצוענים

למימוש הטבה חד פעמית ופרטים נוספים 👇

אישור קרנות סל + מדיניות דיפלציונית + גידול בשימוש = עליות מחירים

האירוע המשמעותי השני שציין ליאון הוא ההחלטה המתקרבת בנוגע לקרנות סל המאפשרות התחשבנות פיזית באתריום (Spot ETH ETF). על שולחנה של רשות ניירות ערך האמריקנית, ה-SEC, ממתינות קרוב ל-10 בקשות להנפקת קרנות סל עוקבות אתריום, מצד בלקרוק, פידליטי, גרייסקייל ועוד.

ליאון ציין כי הסיכויים שה-SEC תאשר את הבקשות לקרנות סל עוקבות אתריום אינו ברור, אבל הדגיש כי עצם הציפייה לאפשרות הזאת מעוררת התרגשות בשוק. להערכתו, ישנם סיכויים של 50%-60% שה-SEC תתיר להנפיק קרנות סל לאתריום, כפי שאישרה לפני כחודשיים קרנות סל לביטקוין, וכשם שקרנות הסל לביטקוין הביאו גל חדש של משקיעים מוסדיים ושמרנים יחסית, כך יקרה אם תאושר קרן סל לאתריום.

עד כה ה-SEC דחתה כמה פעמים את קבלת ההחלטה בנוגע לבקשות להנפקת קרנות סל עוקבות אתריום, אולם הרשות מחויבת לקבל הכרעה סופית – לאשר או לדחות את הבקשות של בלקרוק ופידליטי שהיו הראשונות להגיש – עד ל-23 במאי.

הציפייה לאישור קרנות סל יחד עם המדיניות המוניטרית הדיפלציונית המוטמעת בפרוטוקול של אתריום, שלפיה ככל שהשימוש ברשת גדל כך היצע המטבעות דווקא מצטמצם, ויחד עם המשך הגידול בשימוש באפליקציות כלכלה מבוזרת (Defi) המופעלות באמצעות חוזים חכמים על אתריום צפויה ליצור לחץ ביקושים גדול שיכול להוביל לעליות מחירים חדות.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.
אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

בנתיים שנת 2024 מוכיחה שהיא שנת הקריפטו

וזה בדיוק הזמן ללמוד לסחור ולהשקיע כמו מקצוענים!

את ההזדמנות הזאת אסור לכם לפספס!

השאירו פרטים עכשיו >>

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן