במהלך סוף השבוע: ביטקוין חצה לראשונה את ה-70,000 דולר

במהלך סוף השבוע שבר שוב את שיא כל הזמנים ומיד לאחר מכן נפל ב-5.5%. גם נפח העסקאות על הבלוקצ'יין שובר שיאים
ביטקוין שיא כל הזמנים Bitcoin ATH

עוד סופ"ש תנודתי עבר על ביטקוין. ביום שישי האחרון מחיר הביטקוין שבר שוב את שיא כל הזמנים כאשר נסחר לראשונה ביותר מ-70,000 דולר. שניות לאחר מכן נפל בכ-5.57% עד לסביבות 66,000 דולר. בהמשך חזר המחיר לעלות, וכעת שער הביטקוין נע בסביבות 69,250 דולר.

התנודתיות במחיר הביטקוין גרמה להנזלה של פוזיציות מסחר ממונפות בהיקף של 240 מיליון דולר, כלומר – סוחרים שלמעשה לקחו הלוואות כדי "להמר" על המשך העליות או על ירידות חויבו למכור ביטקוין או לקנות עוד במחיר גבוה כדי לעמוד בהתחייבותיהם.

ללמוד לסחור ולהשקיע בשוק הקריפטו - כמו מקצוענים

למימוש הטבה חד פעמית ופרטים נוספים 👇

מדובר בהיקף נמוך משמעותית בהשוואה ליום ה' שעבר, הפעם הקודמת שביטקוין נגע בשיא כל הזמנים ומיד נפל. אז הונזלו פוזיציות ממונפות בהיקף של 1.2 מיליארד דולר. זוהי אינדיקציה לכך שחלק נכבד מהמינוף בביטקוין ובשאר המטבעות הדיגיטליים "נשטף" מהשוק באירועי ההנזלה הקודמים.

רמת ההתנגדות החזקה שביטקוין ניצב מולה ברמות המחיר של סביבות שיא כל הזמנים הקודם בא לידי ביטוי בספרי הפקודות של הבורסות הגדולות. על פי נתוני חברת המעקב CoinGlass, כמעט 1,000 מטבעות ביטקוין עומדים למכירה בבינאנס וב-OKX ברמות מחירים אלה. עד שפקודות מכירה אלה לא ימוצו ביטקוין יתקשה לפרוץ את קו ה-70,000 דולר ולצאת למסע גילוי מחיר.

מעקב ספרי הפקודות בבורסות הגדולות. מקור: CoinGlass
מעקב ספרי הפקודות בבורסות הגדולות. מקור: CoinGlass

הכורים מרוויחים מהגידול בפעילות

העניין הגובר בביטקוין בעקבות תנועות המחיר האחרונות אף גרם לעלייה משמעותית בהיקף העסקאות המבוצעות על גבי הבלוקצ'יין של ביטקוין. מנתוני און-צ'יין של אתר TheBlock עולה כי נפח העסקאות היומי בממוצע של שבעה ימים הגיע בימים האחרונים לשיא של יותר מ-18 חודשים, כאשר כמות מטבעות הביטקוין שהחליפו ידיים על הרשת התקרבה לשווי של 75 מיליארד דולר.

מי שנהנים מהגידול בהיקף הטרנזקציות הם כמובן כורי הביטקוין, שהכניסו במצטבר כ-65.4 מיליון דולר ביום, מרחק נגיעה מהשיא של 67.2 מיליון דולר שהכניסו במאי 2021. בעוד שעליות המחירים והגידול בהיקף הפעילות על הרשת מיוחסים בעיקר לקרנות הסל של ביטקוין שהעניין בהן רק הולך וגובר, גם אירוע החציה שמתקרב במהירות וצפוי לקרות בעוד כחודש משפיע ותומך באופטימיות בשוק.

מבחינת הכורים, החציה תהווה אתגר משמעותי בשל העובדה שלאחריה יוכלו לייצר רק מחצית מכמות המטבעות הנוכחית, אולם עליות המחיר הנובעות מהציפייה לקיטון בהיצע יחד עם שאר המגמות בשוק יוכלו לסייע להם להתמודד עם האתגר עם יותר רזרבות הון זמינות למימון המשך פעילותם.

נפח העסקאות על הבלוקצ'יין של ביטקוין. מקור: theblock.co
נפח העסקאות על הבלוקצ'יין של ביטקוין. מקור: theblock.co

מנפיקת המטבע היציב DAI נערכת להמשך תנודתיות

מי שעוד נערך להמשך הגידולים בביקושים הוא פרויקט MakerDAO, הארגון האוטונומי המבוזר שמנפיק את המטבע היציב DAI. בתקופות של גאות בשוק הביקוש למטבעות יציבים כמו DAI, USDC ו-USDT צפוי לגדול שכן הן הם משמשים הן למימוש רווחים והן כאמצעי להזרמת הון נוסף לקראת רכישות נוספות.

רק בשבוע האחרון היקף ההיצע הזמין של מטבעות DAI צנח מסביבות 5 מיליארד דולר ל-4.4 מיליארד. בעקבות זאת הועלתה על ידי BA Labs החברה ב"צוות יועצי היציבות" של הארגון המבוזר (Stability Advisory Council) הצעת ממשל להעלות באופן זמני את יחס הרזרבות המגבות את המטבע היציב מ-5% ל-15%.

להזניק את הקריירה שלך – תעודת מומחה בלוקצ׳יין 
תעניק
 לך יתרון נדירלשריון מקום

להזניק את הקריירה שלך – תעודת מומחה בלוקצ׳יין תעניק לך יתרון נדירלשריון מקום

בשונה מ-USDC ו-USDT שמנוהלים על ידי תאגידים המחזיקים בעיקר אג"ח ממשלתיות קצרות מועד ומזומנים כרזרבות לגיבוי הטוקנים שהם מנפיקים, המטבע DAI של MakerDAO מגובה בתמהיל של מטבעות יציבים אחרים ונכסים דיגיטליים מסוג RWA – "נכסים של העולם האמיתי" (Real World Assets). רזרבות אלה מנוהלות על ידי קהילת מחזיקי הטוקן Maker. המטבע היציב DAI אמור להיות בעירבון יתר, כלומר – ערכן הדולרי של הרזרבות צריך לעלת על כמות מטבעות ה-DAI שבמחזור.

החשש בארגון הוא שביקוש יתר ל-DAI יגרום ללחץ על הנזילות בצד ה-RWA, ושתנודתיות במחירים של אלה עלולה להוביל למצב שהיקף הנכסים המנוהלים על ידי הארגון לא ישקף את כמות המטבעות שבשימוש, מה שיוביל לאבדן הצמדה לדולר ולקריסת הפרויקט, כפי שקרה לפני כשנתיים לטרה לונה, אם כי בנסיבות אחרות.

כדי להימנע ממצב זה הועלתה הצעת הממשל לשינוי הפרמטרים של הרזרבות המנוהלות. הצעה זו תיכנס לתוקף היום, ה-10 במרץ. על פי ההצעה שינוי הפרטרים ויחס הרזרבה הוא זמני, וכשהשוק יירגע הם יחזרו למצב הקודם.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.
אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן