בנק הקריפטו סילברגייט בסיכון ממשי; ביטקוין נופל ל-$22,400

הבנק סוגר את רשת התשלומים ומעכב דוחות - ומהו הבנק הנוסף שנכנס בין כוונות?
סילברגייט

הבנק האמריקני סילברגייט (Silvergate) אשר מוכר עקב שירותי הבנקאות שסיפק בתעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו נמצא, כך מסתמן, בימיו האחרונים.

במהלך סוף השבוע החליטו בורסות וחברות הקריפטו הגדולות ביותר להפסיק את פעילותן בבנק, אשר עיכב את פרסום הדוחות השנתיים שלו שצפוי היה להתייחס לחשיפת הבנק למקרי FTX, LUNA והנזק שנגרם בעקבותיהם המוערך במיליארדי דולרים.

מסילברגייט נמסר תחילה שהחברה המבקרת את הדוחות צריכה יותר זמן כדי לקיים הליכים ספציפיים וכי "הם מנתחים פניות רגולטוריות וחקירות נוספות," והוסיפה כי ביניהם גם "מכירת ניירות ערך נוספים מעבר למה שהם ציפו" ואולי חשוב יותר מהכל: "השפעת האירועים האלו על יכולת החברה להמשיך את פעילותה."

הכשרה ייחודית בתחום הבלוקצ'יין

המסלול שיכשיר אתכם להיות מומחים בתחום החם ביותר

הם כבר בפנים:

ללמוד מהמובילים בתעשייה ולשדרג את העתיד שלכם!

המסלול שיכשיר אתכם להיות מומחים בתחום החם ביותר

הם כבר בפנים:

ללמוד מהמובילים בתעשייה ולשדרג את העתיד שלכם!

לאחר יומיים בלבד, במהלך השבת, הודיעה סילברגייט על סגירת רשת התשלומים SEN – ר"ת Silvergate Exchange Network – שפעלה 24/7 ואפשרה לכלל החברות שפעלו עם הבנק לבצע העברות מידיות כולל בשבתות וחגים.

בין החברות שעבדו עם סילברגייט נמנות גם קראקן (Kraken), בינאנס ארה"ב, בייביט (Bybit), ג'מיני, ErisX (שנרכשה ע"י בורסת שיקגו CBOE), קוינבייס ואחרות.

בינתיים, מניית החברה (SI$) נפלה 60% עם נפחי המסחר הגבוהים ביותר מאז החלה להיסחר.

אנליסט מבנק ההשקעות ג'ייפי מורגן מסר ל-CNBC שהחברה ככל הנראה אינה עומדת בדרישות הרגולטוריות של הון הנדרש כנגד הלוואות ופקדונות, והבנק הפחית שוב את דירוג החברה שצפויה גם להתמודד עם קנסות ודרישות רגולטוריות לתשלומים גבוהים.

במלים אחרות, ייתכן מאד שאלו הם ימיו האחרונים של הבנק. זוהי אחת מ"הצרות" המשמעותיות אליהן התייחסתי בסרטון שפתח את שנת 2023:

היום שאחרי

מכיוון שעברו כ-5 חודשים מאז מקרה FTX, בתעשיית הקריפטו כבר הבינו שהחשיפה של Silvergate גבוהה ועל כן יש למצוא פתרונות בנקאיים אלטרנטיביים. עם זאת, מכיוון שהרגולציה בארה"ב הולכת ומעצימה את טבעת החנק סביב התעשייה, מסתמן כי הפתרונות שיימצאו או נמצאו ע"י חברות הפועלות בתחום – יהיה פתרון Off shore, כלומר מחוץ לגבולות ארה"ב.

מנכ"ל בינאנס צ'אנגפנג זהאו הידוע בכינויו CZ אמר כבר לפני כשבועיים שבינאנס תחפש אלטרנטיביות שאינן נשענות על הדולר ונמצאות מחוץ לגבולות ארה"ב, כתחליף לסטייבלקוין BUSD שהנפקתו הוקפאה ע"י הרגולטור בניו יורק ומאז ירד שווי ה-BUSD המסתובבים בסירקולציה למתחת ל-10 מיליארד דולר.

אך ישנו בנק נוסף שנמצא על הכוונת בארה"ב – Signature Bank, הנסחר תחת הסימול SBNY. זהו בנק נוסף שמספק שירותים בנקאיים לחברות קריפטו, כאשר בחודש נובמבר 2022 עפ"י הערכות כ-20% מכספי הפקדונות המנוהלים בו הגיעו מהתחום.

בורסת קראקן הודיעה ביום שישי האחרון שהיא תפסיק לפעול גם עם Signature החל מה-15 במרץ לאור המגבלות שהבנק העמיד על סכומי התשלום וההעברות שניתן לבצע באמצעותו – כאלה שמאפשרות רק לחברות ולגופים מוסדיים לבצע העברות, ולא למשתמש הפשוט.

במהלך פברואר Signature הודיעה לבורסת בינאנס על הקפאת עסקאות SWIFT בסכומים הנמוכים מ-$100,000 וציינה את כוונתה להפחית את החשיפה לתחום. ביום חמישי, פרסמה דוח מיוזמתה שמראה שהפחיתה כבר בקרוב ל-1 מיליארד ד' את החשיפה לתחום הקריפטו, ביחס לכ-700 מיליון ד' שנכנסו מלקוחות שאינם מהתחום.

Signature עודנו הבנק שמספק שירותים לבורסות גדולות כגון קוינבייס, ומסתמן כי גם אצלו: טרם נגמרו הצרות.

מנכ"ל הבנק ג'וזף דה פאולו התפטר בסוף פברואר ועבר לתפקיד יועץ לאחר שמועות על חקירות שקשורות במתן השירותים לבינאנס, FTX ואף לטטר (Tether) מנפיקת USDT, ועבירות הלבנות הון שעלולות להיות משויכות עם החיבור בין הגופים.

גם ל-Signature יש רשת תשלומים פנימית משלו – SigNET. בשנת 2022 כטריליון דולר שווי עסקאות עברו דרכה, וישנן הערכות שרוב העסקאות הללו – משויכות עם תחום הקריפטו.

בינתיים הבנק מתמודד עם תביעות אזרחיות, אך מסתמן כי הוא צפוי להיות הבא שנכנס בין כוונות הרגולטורים.

שער הביטקוין מגיב בחשש

שער הביטקוין נפל מיום חמישי כ-5% מ-$23,600 ל-$22,420 – הטריטוריה בה נסחר נכון לכתיבת מלים אלו. החדשות שהתפרסמו במהלך סוף השבוע, בהם גם סקנדל נוסף של טטר, לרוב היו אמורות להשפיע לרעה אף יותר על המחיר. אך בינתיים, מסתמן שהוא מחזיק.

שער אתריום נפל גם כ-6% בקורלציה גבוהה עם ביטקוין.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.
בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן