על רקע המיזוג: חברות כרייה גדולות מחשבות מסלול מחדש לפני המעבר לאתריום 2.0

לאור המעבר הקרוב של רשת אתריום ממנגנון הוכחת עבודה למנגנון הוכחת החזקה, חברות הכרייה מעדכנות את המודל העסקי שלהן.
the merge

חברות הכרייה Hive Blockchain ו-Hut 8, אשר עוסקות בכריית ביטקוין (BTC) וכריית אתריום (ETH), פרסמו היום (ד') את תוכניותיהן לקראת אירוע המיזוג והמעבר לאתריום 2.0, שאחריו הרשת כולה תנטוש את מנגנון הקונצנזוס של הוכחת עבודה (PoW, ר"ת Proof of Work) ותעבור למנגנון הקונצנזוס של הוכחת החזקה (PoS, ר"ת Proof of Stake) ובכך תייתר את הצורך בכרייה.

מעבר זה מאלץ את החברות העוסקות בכריית אתריום לשנות את המודל העסקי לפיו הן פועלות ולמצוא שימושים אלטרנטיביים לציוד הכרייה שהן מחזיקות.

Hive Blockchain, שהיא חברה ציבורית ויצרנית של חומרת מחשב, מתכננת לבחון רשתות בלוקצ'יין אחרות אשר פועלות על בסיס מנגנון הוכחת עבודה ושציוד הכרייה שלה יתאים לכריית המטבעות שלהן. לעומתה, חברת Hut 8, אשר עוסקת במגוון שירותי מחשוב, בוחנת הזדמנויות עסקיות חדשות שאינן קשורות בהכרח לעולם המטבעות הדיגיטלים.

ההבדל בין כריית אתריום לכריית ביטקוין

חלק מחברות הכרייה הגדולות עוסקות במקביל גם בכריית אתריום וגם בכריית ביטקוין. אלא שבעוד שכריית ביטקוין מתבצעת בעיקר באמצעות מכשירי ASIC ייעודיים, כריית אתריום מתבצעת בעיקר באמצעות מעבדים גרפיים (GPU, ר"ת Graphics Processing Units).

ג'וש אולסביץ', מנהל תחום המחקר בחברת השקעות הקריפטו Valkyrie Investments, הסביר כי כאשר מדובר בכריית ביטקוין המעבדים הגרפיים אינם מסוגלים להתחרות במכשירי ה-ASIC ומסיבה זו חברות אשר מפעילות מעבדים גרפיים ישאפו להעביר אותם לכריית מטבעות כמו אתריום קלאסיק (ETC), ו-ETHW, שהוא הטוקן שייווצר במידה ויתרחש מיזלוג של רשת אתריום בעקבות המיזוג. מצד שני, למעבדים גרפיים יש יותר גמישות מאשר למכשירי ASIC מבחינת סוג המטבעות שניתן לכרות באמצעותם ולכן ניתן להניח כי חברות כרייה ינסו למצוא מטבעות אחרים שהן יכולות לכרות באמצעות הציוד הקיים שלהן.

התוכניות של Hive Blockchain

Hive עוסקת גם בכריית אתריום וגם בכריית ביטקוין (BTC). באוגוסט החברה דיווחה על כריית 3,010 מטבעות ETH, כלומר כ-97 מטבעות ביום, שעל פי שער אתריום הנוכחי הם כ-146,000 דולר. באותו חודש החברה דיווחה על כריית כמות ממוצעת של 9.4 מטבעות BTC ביום, שעל פי שער הביטקוין הנוכחי הם כ-177,000 דולר.

החברה מחזיקה ב-3,258 מטבעות ביטקוין וב-5,100 מטבעות אתריום, והחזקות אלה הופכות אותה לאחת מחברות הכרייה הגדולות בשוק. עד לאחרונה החברה החזיקה ב-25,000 מטבעות אתריום, אך היא מכרה את רובם כדי לממן את הרחבת פעילות כריית הביטקוין שלה.

ב-Hive אמרו שהם בוחנים מטבעות דיגיטליים אחרים המתבססים על מנגנון הוכחת עבודה כדי להבין האם החברה יכולה לרתום את מכשירי ה-GPU שלה לצורך כרייה שלהם. נראה כי Hive מעוניינת לרתום את כוח החישוב שלה, שעד היום היה מיועד לכריית אתריום ועומד על 6.5 טרה האש, לטובת מטבעות אחרים כמו אתריום קלאסיק (ETC), לייטקוין (LTC), מונרו (XMR), דוג'קוין (DOGE) ואחרים. במקביל, החברה בוחנת כניסה לתחום מחשוב הענן.

התוכניות של Hut 8

גם Hut 8 עוסקת בכריית שני המטבעות הדיגיטליים המובילים. באוגוסט החברה דיווחה על כריית 375 מטבעות ביטקוין, נתון אשר הביא את החזקותיה במטבע ל-8,111 ביטקוין.

החברה אף הוסיפה לאחרונה מכשירי GPU נוספים לאופרציה שהיא מפעילה בקנדה, אך היא מתכננת להשתמש בהם בתחומים של למידת מכונה (Machine Learning), אינטליגנציה מלאכותית (AI, ר"ת Artificial Intelligence) כמו גם בשירותים נוספים.

בנוסף, באוגוסט יצרה Hut 8 שותפות עם ספקית שירותי הענן Zenlayer במטרה להציע שירותי ענן משופרים ברחבי קנדה.

לסיכום

בארבעת החודשים האחרונים, שבמהלכם חווה שוק הקריפטו אירועים דרמטיים, טלטלות עזות ותנודתיות קיצונית, מצבן של חברות הכרייה התאפיין בתנודתיות דומה. במאי, למשל, חברות כרייה כמו Marathon Digital ו-Riot Blockchain טענו כי הן אינן מודאגות ממצב השוק וכי הן מתכננות להרחיב את פעולתן. לעומת זאת, חודש לאחר מכן התברר כי הירידה המתמשכת במחירו של ביטקוין על רקע הזעזועים בשוק הובילה למצב בו חברות כרייה התקשו לעמוד בהחזרי הלוואות אשר איימו על המשך פעילותן.

העובדה שחברות גדולות העוסקות בכריית אתריום ובמקביל מנהלות פעילויות עסקיות נרחבות בתחומי מיחשוב נוספים, מחפשות מודלים עסקיים חדשים, מעידה על חוסר הוודאות לקראת המיזוג ועל הקושי להתמודד בהצלחה עם המעבר לאתריום 2.0 וביטול הצורך בהמשך כריית אתריום שצפוי לפגוע בהכנסות.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

פיני שרגיל בן סירה

פיני שרגיל בן סירה

פיני הוא איש הייטק בעברו, שמגיע מתחום הכתיבה, ניהול התוכן והתקשורת השיווקית. לאחרונה החל את דרכו במרחב המרתק והאינסופי של הקריפטו. מתעניין באופן בו הרעיונות והטכנולוגיות של עולמות הבלוקצ'יין והקריפטו ישפיעו על מבני הכוח החברתיים והכלכליים בעולם.
פיני שרגיל בן סירה

פיני שרגיל בן סירה

פיני הוא איש הייטק בעברו, שמגיע מתחום הכתיבה, ניהול התוכן והתקשורת השיווקית. לאחרונה החל את דרכו במרחב המרתק והאינסופי של הקריפטו. מתעניין באופן בו הרעיונות והטכנולוגיות של עולמות הבלוקצ'יין והקריפטו ישפיעו על מבני הכוח החברתיים והכלכליים בעולם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן